Tesisat Bakımı
loader

Tesisat Bakımı


Siparisi ver

Ürün kodu :

Fiyat:

Her şeyden önce petek temizleme tasarruftur...

Tesisatınızda yıllardır aynı suyun dolaşması ile suyun içerisinde bulunan klor ve kireç gibi kimyasal içerikli maddeler, başta petekler olmak üzere tüm tesisatta içten bir tabaka oluşturur. Bu tabaka kombinizin ısıttığı suyun ısısını odalara yaymasına engel olur. Buradan da anlaşıldığı üzere aslında petek temizleme işlemi artık kombiden aldığı ısıyı taşıyamayan pis suyun yenilenmesi ve peteklerin iç yüzeylerinde birikmiş olan kirli tabakanın yıkanarak atılması işlemidir. Bu işlem sırasında yani “petek temizleme” işleminde ortaya çıkan eski tesisat suyunun ne derece kirli olduğu görüldüğünde peteklerin neden temizlenmesi gerektiği daha iyi anlaşılmaktadır.

Petek temizleme gerekli mi?

Isınma giderlerinden tasarruf etmek ne kadar gerekli ise, petek temizleme de o kadar gereklidir. Peteklerin iç yüzeyleri pis iken zaten ısınamazsınız.. Bu yüzden ısınma giderlerinden asla tasarruf edemezsiniz. Daha da kötüsü, her yıl aynı ısıyı almak için artık daha fazla doğalgaz yakmak zorunda kalmanızdır. Isınma giderlerinden tasarruf etmek için petek temizlemek gereklidir.

Petek temizleme faydaları

Peteklerinizin daha doğrusu tüm tesisatınızın içleri kir tabakası ile dolu iken verdiğiniz paranın daha doğrusu yaktığınız paranın karşılığını asla alamazsınız.. Kombiniz, kendisinden istenen ısıyı tutmak için her defasında daha fazla doğalgaz yakmaya başlar çünkü her kış petek ve tesisatlarınız bir önceki seneye göre daha fazla içten kirlenmiştir.

Petek temizleme nasıl yapılır?

Petek temizleme işlemi güçlü basınç üreten ve özellikle bu iş için üretilmiş cihazların yardımı ile kombiden tesisata ve peteklere giden boruya temiz su verilip diğer taraftan da tesisat ve petekten geri gelen kirli suyun en yakın giderden atılmasıyla olur.

Kategoriye bagli diger icerikler