Peteklerimi neden Temizletmeliyim?
loader

Peteklerimi neden Temizletmeliyim?


Kalorifer petekleri neden temizlenmeli? Sorusuna cevap verdik. Şimdide bu temizleme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor onu inceleyelim. Öncelikle petek temizliğinin belli sıklıklar ile sürekli yapılması, peteklerin ömrünü uzatır. Ayrıca %20 oranında ısıtmada da yakut tasarrufu sağlanır. Öncelikle tahliye vanasından su boşaltılır. Kombi tesisatına yeniden su akışı yapılması sağlanır. Ama buda yeterli olmaz. Çünkü yeniden verilen suyun içerisinde fazla miktarda tortu vardır ve bundan dolayıda kireç oluşumuna olanak tanır bu durum. İşte bu yüzden petek temizliği oldukça önemli bir rol oynar. İşte bizlerde firma olarak sizlere bu nokta da en iyi hizmeti vererek için buradayız.

Özel üretilen petek temizleme cihazımız ile sorunu kolayca halletmekteyiz. Bu yapılan işlem sırasında da peteklerde olan hiçbir düzenek zarar görmez. Suyu tersine çevirir ve çalkalama sistemi oluşturan bu cihaz kirli suyu özel bir haznede hapseder ve petekleri kesin bir şekilde temizler. Sonrasında ise petek temizleme cihazı sökülerek, başka bir kimyasal madde ile kontroller yapılır, tek tek vanalardaki ayarlar düzenlenir. Bu işlemlerin süresi ise 2 saat kadar sürmektedir.

Peteklerdeki pisliklerdeki verimi düşürten belli başlı nedenler vardır. Peteklerin az ısınması yada hiç ısınmaması peteklerin temizlenmesi gerektiğini size belli eder. Dibe çöken petek içerisindeki tortu ise su akışını engelleyerek peteklerin hava yapmasını sağlar ve petekler artık ısıtamaz duruma gelir. İşte yukarıda da belirtmiş olduğumuz nedenlerden dolayı petekler tıkanır ve bu tıkanan peteklerin uzman ekipler tarafından belli sürede temizlenmesi gerekir. Bu temizlenme size yakut tasarrufu sağlar ve peteklerin ömrünü uzatır. Bu konuda bize güvenebilirsiniz.